NPACK

ЗА НАС

Шангај Zhiquan за автоматизација Опрема копродукции, Ltd е професионална производител на различни видови на течни, прав, паста, грануларна машини за пакување. Нашите машини широко се применуваат за дневно-хемиски, козметички, пестициди, нафта, храна, пијалоци, фармацевтски и други индустрии.

Главни производи


Ротари-капс-машина3

Тркалезна течност за шишиња со кружни течности

Опис на производот Опис на производот Round Rotary Capping Machine Оваа машина ги комбинира шишињата, капачињата, кап-лифтовите, капачињата и шишето во едно. Врати структура, фаќање на капакот во одредена позиција, стабилна и сигурна. Не штети на шишето и капакот. Високо ограничување на ефикасноста, висококвалитетна стапка на ограничување и широк ...

Машина за означување на тркалезни шишиња13

Автоматски Тркачки Тегли Етикетирање Машинско Производител

Опис на производот 1. Обемот на етикетата на апликацијата се разликува во обемни објекти во храна, лекови, дневни хемиски и други лесни индустрии. 2. Состав на опрема Електричен кабинет, механизам за транспортирање, Одделен уред за шишиња, уред за означување на ролка, уред за етикетирање со четка, 1 # означување на моторот, оперативен систем и систем за контрола; 3. Карактеристики на опремата на опремата 1) Систем за контрола: Користете SIEMENS бренд ...

Економична автоматска течна машина за полнење сапун

Економична автоматска течна машина за полнење сапун

Карактеристики: Економична автоматска машина за полнење со течни сапуни е погодна за полнење на вискозност течност, како што се крем, лосион, шампон, сос, мед, кечап и други вискозни течности. Автоматски контролирана од компјутер (PLC), контролни панели на допир на допир. Целосно да ја приложите формата, пополнувањето со потопување, висока точност на мерење. Компактна и совршена функција, течен цилиндар и цевки лесно се демонтираат и ...

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Ако имате какви било прашања, Ве молиме Дајте ни да знаете. Ние ќе ви одговориме во рамките на 12 часови

РЕШЕНИЈА

  • Хемиски
  • храна
  • производи за домаќинство
  • Производи за лична нега
  • Лекови
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!